O aký plat si požiadať pri pohovore?

Dosť pravdepodobne sa Vám podarilo vytvoriť si motivačný list aj životopis, alebo ak chcete niekedy tiež skôr ako resumé, s ktorým ste zabodovali a vďaka ktorému Vás pozvali na pohovor?

Potom dovoľte, aby sme Vám v prvom rade zablahoželali k prvému krôčiku k úspechu, avšak je evidentné, že sa budete ešte musieť vysporiadať s osobným pracovným pohovorom, ktorý bude nasledovať. Ako sa vhodne obliecť na pohovor si môžete prečítat pod odkazom na iný článok.

Väčšina ľudí nemá s profesijným životopisom či s potenciálnymi témami na osobnom pohovore žiadny problém - až na jedno! Tým ošemetným témou sú práve otázky na tému požadovaného platu . Mnoho uchádzačov sa necíti moc príjemne, keď sú dotazovanie na to, aký plat si predstavujú za odvedenú prácu či na koľko si cení sami seba v konkrétnych číslach a konkrétnych sumách.

Pritom vedieť sa tzv. Dobre "predať" , patrí k jednej z najdôležitejších schopností, ktorú budete musieť u pohovore zvládnuť, ak chcete získať prácu a pozíciu na ktorej budete finančne spokojní. samozrejme, že peniaze nie sú len jedinou vecou, ktorá by Vás vo Vašej práci mala napĺňať. Pre návod, ako si požiadať o vyšší plat, môžete kliknúť na odkaz.

Vaša práca Vás určite musí tiež baviť, pracovný kolektív by mal byť priateľský, prostredie príjemné, priestor pre rast v kariére možný, ale aj napriek tomu faktom zostáva, že za svoju prácu potrebujeme aj pokiaľ možno dobrý zárobok. Pretože príjem, ktorý pokryje iba životné náklady, neumožňuje žiť tak, aby ste zo života mohli mať aj niečo viac. Tip, ako sa zháňa práca cez známych sa Vám konieckoncov môže tiež hodiť. Nezabúdajte na to, že život nie je len práca, ale aj zábava, na ktorú sa musia tiež niekde vziať ...

Takže teraz je tu ošemetná otázka, ktorú si kladie každý pred osobným pohovorom a tou je: "Ako si požiadať o vysoký plat na pohovore, ktorý bude dostatočne štedrý pre môj kvalitný život, ale zároveň nepresiahne max. predstavu potenciálneho zamestnávateľa, aby ma kvôli výšku požadovaného platu neprijali? ". Poradíme Vám, ako sa bližšie dostať ku konkrétnej sume dobrého platu, ktorý bude ešte rozumný a reálny na toľko, aby ste neurobili chybu, až ho budete musieť na pohovore spomenúť.

Aké sú základné pravidlá pre úspešné vyjednanie dobrého platu?
Striktne dodržujte tieto zásady:

  1. Nikdy nezačínajte diskusiu o plate ako prvý, pretože s touto témou musia začať firma. Mimochodom viete prečo firmy nedávajú vedieť, keď si Vás nevyberú? Zistite.
  2. Nikdy sa nesnažte hovoriť o mzdových požiadavkách hneď na začiatku pohovoru, ale až na konci a to až po tom, čo sa dokážete čo najkvalitnejšie prezentovať Vaším vzorovým životopisom so všetkými svojimi schopnosti a prínosy pre spoločnosť
  3. Nehovorte o tom, čo zaujíma Vás a čo by ste chceli vy, ale sledujte záujmy organizácie a snažte sa počas diskusie neustále hľadať cesty, ako dať najavo, že Vaše schopnosti dopĺňajú chýbajúce možnosti tunajšieho pracovného tímu pre úspešné splnenie cieľov organizácie
  4. Nikdy nedopustite, aby ste sa ocitli na pohovore nepripravení v tom zmysle, že by ste nevedeli dostatok informácií o firme či pozíciu, na ktorú sa hlásite, nehovoriac o tom, že by ste mali mať tiež starostlivo preštudované webové stránky Vášho nového potenciálneho pôsobiska. Ono je tiež dobré si prečítať, koho neradi firmy a šéfovia prijímajú. Keď použijete získané informácie z firemných stránok na pohovore, dokážete personalistovi svoj úprimný záujem a tiež zodpovedný postoj, spočívajúce vo Vašej príprave.
  5. Nikdy neohovárajte bývalého šéfa alebo firmu, či už ste odišli za akýchkoľvek okolností, či v dobrom alebo zlom. Dosť pravdepodobne dostanete otázky aj na túto tému, ale verte, že nový zamestnávateľ nechce počuť žiadnu špinu, ani ohováranie. Jedná sa totiž o klasický fígeľ personalistov, kedy je testovanie podrobená Vaša lojalita. Zhadzovaním ostatných dokážete len jednu vec, že neovládate svoje emócie, teda Vaše EGO. A kto neovláda svoje ego, ten bohužiaľ zhadzuje len sám seba!

Aké parametre ovplyvňujú maximálnu výšku platu, o ktorý si môžete, smelo požiadať?

1) Preukázateľné a merateľné výsledky, ktoré stoja za Vami (zahrňte je tiež do Vášho štruktúrovaného vzoru životopisu) = to sú Vaše REFERENCE
2) Vaša prax, Vaše skúsenosti a tiež to, čím ste si v živote už prešli. Mimochodom Viete tom, že curriculum vitae je v preklade vlastne "beh života"
3) Schopnosť mať otvorenú myseľ a chuť sa proaktívne učiť a pracovať ďalej na sebe podobne tak, ako ako keď ste sa trebárs učili aj to, ako napísať životopis správne tak, aby ste sa dostali k terajšiemu pohovoru, ktorý Vás čaká
4) Schopnosť tímovej spolupráce, lojalita k firme, pracovitosť a férové, spoľahlivé rokovania
5) Vaše dosiahnuté vzdelanie, čo ste vyštudovali, aké kurzy a rekvalifikácie ste absolvovali a ak sa hlásite do zahraničnej firmy, potom je dobré zistiť, ako napísať životopis v angličtine s ktorým Vám môžeme veľa pomoci.

Vyššie uvedené parametre sú zoradené podľa dôležitosti, ktorú firmy prikladajú jednotlivým vlastnostiam uchádzača. Pričom tu platí rovnako hodnotenie ako v škole. Jednička má najväčší pozitívny vplyv na maximálnu hodnotu platu, ktorý ste si schopní vyjednať. Naopak si všimnite, že dosiahnuté vzdelanie a zoznam vyštudovaných škôl má vplyv na plat najmenší z vyššie uvedených parametrov.

Ako je to možné? Jednoducho, doba sa jednoducho zmenila. Dnes už firmy neplatia dobré peniaze na zaujímavých miestach za počet titulov pred menom alebo za menom, ale za to, čo viete, čo ste už dokázali a hlavne, čo ešte len dokážete Vašej novej spoločnosti priniesť. Čo si budeme rozprávať, nikoho to na úradu práce predsa nemôže baviť dlho. Alebo aspon nemalo by. Keď sa na to pozrieme pragmaticky, potom si musíme predsa pripomenúť, že firma si Vás najme iba v prípade, že dokážete svoju prácou zarobiť nielen na seba, ale hlavne tiež preto, že dokážete firme priniesť zisk. Takže si dobre rozmyslite, čo chcete vlastne robiť, nech v tom môžete byť naozaj dobrí.

O aký maximálny plat si teda môžem konkrétne povedať?
Postupujte nasledovne:

  • Podobne, ako môžete nájsť predlohy životopisu, zistite si treba cez známe a na Internete, aká je priemerná výška platu na Vami vyhľadávanú pozíciu vo Vašom regióne, kde sa uchádzate o prácu. Pričom dajte naozaj dobrý pozor na rozdiely v platoch medzi kraji a mestami, niekedy sú rozdiely pri obdobných pracovných pozícií priepastné - Na lokalite veľmi záleží!
  • Mimo dobrú šablónu životopisu si spíšte všetky pozitívne vlastnosti, ktoré môžete zamestnávateľovi ponúknuť jednoducho podľa parametrov ovplyvňujúcich výšku platu, ako sú uvedené vyššie. Ak dokážete firme ponúknuť kvalitne prvé 2 parametre (výsledky, skúsenosti a prax), potom sa nemusíte báť prihodiť k všeobecnej priemernej výške platu pre Vašu pozíciu a vo Vašom regióne kľudne ešte ďalších + 20%.
  • Ak naplníte aspoň parametre číslo 3 a 4 (teda schopnosť sa učiť, pracovať v tíme spoľahlivo, férovo a lojálne, atď.) potom si k priemeru skúste prihodiť cca 10% a aj ak by Vám zamestnávateľ nechcel toľko dať, potom zvolená rezerva poslúži ako priestor pre vyjednávanie.
  • No a napokon, ak sa vo vzoru Vášho CV píše, že ste "len" absolvent a nemáte za sebou nič než školu, potom nezúfajte a buďte spokojní is priemerným platom, pretože ten vyšší plat na Vás čaká až v druhom zamestnaní, kedy už budete môcť preukázať prax z aktuálnej firmy. Pamätajte na to, že častejšie človek rastie nielen profesijne, ale aj finančne skôr s prestupom medzi jednotlivými firmami, než len v rámci jednej a tej istej spoločnosti.
  • Nech sa deje čo sa deje, za každú cenu sa držte zásad pre stanovenie optimálneho platu s ktorým sme začali tento článok! Ďalej nedopustite žiadne chyby vo Vašom životopise a preto radšej použite k tvorbe predpripravený formulár životopisu, ktorý je odladený.

Prajeme Vám veľa a veľa úspechov na Vašej profesijnej ceste!

Na záver nezostáva dodať nič iné, než to, že Vám prajeme veľa šťastia aj pevné nervy pri boja o Vašu budúcnosť a prajeme Vám, nech nájdete spokojnosť, šťastie, pohodu i naplnenie nielen po stránke finančné vo Vašej novej práci snov! :] Chcete ukázať životopis, ktorý maximalizuje Vaše šance?       

Potom sa držte pripravených príkladov životopisov, ktoré majú prevedenie v pekných farebných šablónach. Veľa pekné, moderné a profesionálne šablóny životopisov nájdete pod oranžovým tlačidlom dole, na ktorom je napísané " Vytvoriť životopis ".

Nestrácajte čas a netvorte nič ručne!

Nestrácajte drahocenný čas tvorbou štruktúrovaného životopisu ručne, ale využite naši automatizované služby online
generátor profesionálnych životopisov. Je to profesionálne, rýchle, jednoduché a prehľadné!

Vytvoriť životopis

Vďaka životopisonline.sk som si vytvorila profesionálny životopis počas 10-tich minút.

Vďaka životopisonline.sk som si vytvoril krásny a moderný životopis, bez mučenia vo Worde.

Vďaka životopis vzor som sa
profesionálne odprezentoval firmám a získal svoju prácu snov, tak ako 203.768iných užívateľov!