Čo chci vlastne robiť?

Určite sa sami denne stretávate s ľuďmi, ktorí síce majú povolanie, kde denne prichádza do styku s desiatkami ostatných jedincov, ale ich prístup tomu nezodpovedá. Sú nabrúsení, protivní a do okolia rozdávajú negatívnu energiu. Niektorí z nich proste len ráno vstali z postele zlou nohou. To sa občas stáva a človek sa z toho na druhý deň vyspí. veľká väčšina z nich má ale iný problém, bohužiaľ dlhodobejšieho rázu. Nemajú radi svoju prácu.

Pod vplyvom okolia a / alebo zlé znalosti seba samého, prípadne tiež neznalosti možností trhu, nastúpili do štúdií a následne do práce v odbore, ktorý je nezaujíma, nenapĺňa. aspoň nie natoľko, aby bol ich dennodenným zdrojom financií. Sú utrápení, frustrovaní, negativističtí. A svojmu okoliu to dávajú riadne najavo.

Prečo s tým niečo nerobia? Rad ľudí asketicky príjme fakt (čo ale v podstate nie je to správne označenie), že práca nie je zábava. Myslia si, že v ich veku už zmena nie je možná. Myslia si, že na lepšie nemajú. alebo sú proste len pohodlní s tým niečo robiť.

Tak. A teraz skúste sami sebe položiť otázku, na základe ktorej tento článok vznikol. Čo chcete vlastne robiť?

Dokážete ak si na ňu totiž odpovedať, pravdepodobne si tým ušetríte veľa nervov s prácou, ktorá Vás nebaví, veľa prázdnych myšlienok na povolanie, ktoré Vás nenapĺňa.

Informačné a poradenské stredisko pri úrade práce

Už základnej školy spolupracujú s Informačným a poradenským strediskom pre voľbu a zmenu povolania pri úradu práce (viac informácií môžete nájsť na stránkach Ministerstva práce a sociálnych vecí). Pretože voľba povolania a vôbec prípravy na výkon práce je beh na naozaj dlhú trať, začínajú túto otázku s deťmi riešiť ich vychovávatelia v 7. triede základnej školy. Že toto máte už dávno za sebou a zďaleka Vám nie je 12 rokov? Poradcovia ohľadom výberu povolania sú tu pre ľudí každého veku, neváhajte sa na ne preto obrátiť.

Kariérne centrá a poradcovia

Mimo túto službu možno v každom meste nájsť rad bezplatných aj platených kariérnych centier, kde sa Vás ujmú kariérny poradcovia a personalisti. Tí Vám s výberom budúceho povolania, ale tiež sa spôsoby, ako sa k vysnívanej práci dostať, pomôžu.

Osobnostný testy a encyklopédie profesií

Ak ste si istí, že si povolanie zvládnete vybrať sami a potrebujete len trochu inšpirácie, použite internet. Nájdete tu rad testov, vďaka ktorým si môžete otypovat svoju osobnosť. alebo skrátka len prečesávajte encyklopédie profesií, ktorých existujú oblaky, či napríklad inzeráty na pracovných portáloch. Následne si o ponúkaných pozíciách zistite čo najviac informácií. Časom určite narazíte na niečo, čo Vás zaujme, o čom si poviete, že to je to pravé pre Vás.

Dôležité ale je sa neustále podrobovať sebaanalýza. Spoznávajte sa, skúšajte nové veci, objavujte svoje vlohy - to je to hlavné, čo Vás nakoniec dovedie k povolaniu, v ktorom budete naozaj spokojní.

Tak už viete, čo vlastne chcete robiť? Teraz už zostáva len napísať skvelý životopis (alebo si ho nechajte rýchlo vygenerovať tu), pripraviť sa na pohovor a získať prácu, do ktorej sa budete tešiť.

Nestrácajte čas a netvorte nič ručne!

Nestrácajte drahocenný čas tvorbou štruktúrovaného životopisu ručne, ale využite naši automatizované služby online
generátor profesionálnych životopisov. Je to profesionálne, rýchle, jednoduché a prehľadné!

Vytvoriť životopis

Vďaka životopisonline.sk som si vytvorila profesionálny životopis počas 10-tich minút.

Vďaka životopisonline.sk som si vytvoril krásny a moderný životopis, bez mučenia vo Worde.

Vďaka životopis vzor som sa
profesionálne odprezentoval firmám a získal svoju prácu snov, tak ako 203.768iných užívateľov!