Prečo nedávajú firmy vedieť, keď si ma nevyberú?

Už viete písať perfektné profesijné životopisy as patričným elánom je rozosielate do firiem, v ktorých by ste chceli pracovať. Vaše nadšenie však zvyčajne skončí tým, že Váš životopis personalisti zo spoločnosti nevyberú a Vás potom nepozvú k ďalšiemu kolu prijímacieho konania. Čo horšie, ani sa neobťažujú Vám na Vašu správu odpovedať. Situácia môže bohužiaľ nastať rovnaká, aj keď sa dostanete o krok ďalej a zúčastňujete sa pohovoru. Už sa neozvú.

Ak stále ešte nemáte vypracovaný životopis a chystáte sa k tomu, nechajte si ho pohodlne vygenerovať tu. Alebo sa inšpirujte článkom Ako napísať životopis.

Čo sa ale ignorácia zo strany zamestnávateľa týka, môže byť zapríčinená niekoľkými dôvodmi. A napriek názvu článku to nemusí vždy nutne znamenať, že si Vás nevybrali.

  • Majú neporiadok v administratíve.
    Ako napríklad v tomto prípade. Papierovanie vie byť dosť nepríjemnú povinností a niekedy je naozaj zapeklité si s celým nastaveným systémom bez problémov poradiť. Niet preto divu, že aj sebezodpovědnějšímu človeku sem tam niečo utečie, niečo prehliadnu, niečo niekam založí. A verte, že sa to stáva aj počas prijímacieho riadenia. Obzvlášť potom, uchádza ak sa o pozíciu aj niekoľko desiatok ľudí túžiacich pracovať pre túto firmu. preto neváhajte a zamestnávateľovi sa s kľudom raz aj viackrát pripomeňte. Je pravda, že životopisy ľudí, o ktorých firma javí záujem, sa zvyčajne nestráca. Ale hovorí sa, že náhoda je blbec, neklesajte teda na mysli a ozvite sa.
  • Nie všetci personalisti vie byť fér.
    Môže nastať situácia, kedy zamestnávateľ okázalo ignoruje všetky Vaše správy. A je o tak, aj personalisti sú len ľudí. Každý máme svoje dobré aj zlé vlastnosti. Môže sa preto pokojne stať, že sa na pozíciu človeka, ktorý riadi nábor nových zamestnancov, skutočne dostane ignorant. Ten skrátka a dobre nezohľadňuje to, že napríklad plytvá Vaším časom alebo že tak riskuje dobré meno spoločnosti, pre ktorú on sám pracuje. V tomto prípade samozrejme môžete personalistovi zaslať dva tri maily, ktorými na fakt, že sa Vám nedostáva odpovede, upozorníte. Účinný by mohol byť tiež telefonát, ktorým personalistu v podstate donútite k okamžitej odpovede. Sami ale dobre zvážte, či pre firmu, ktorá nemá ani toľko slušnosti, aby s Vami konala na rovinu, vôbec chcete pracovať.
  • Vyčkávajú.
    Od doby, kedy ste zaslali svoj formulár s životopisom, neuplynul ešte ani týždeň. Napriek tomu ste v strese, že si Vás nevybrali. Tak to ale v skutočnosti vôbec nemusí byť. V prípade životopisu si v prvom rade si overte, do kedy je možné svoje predlohy životopisu zaslať. Logicky nebudú vyberať z CV, keď je ešte ani nemajú všetky k dispozícii. Ani po uzávierke ešte nie je potrebné vyvodzovať tragické závery. Výberové konania, najmä u dôležitých pozícií alebo u miest, o ktoré sa uchádza veľké množstvo uchádzačov, sú často náročný proces, ktorý si žiada svoj čas. Niekedy sa navyše stane, že zo strategických dôvodov firma neoznámi vybratý uchádzačom, ako sa vecí majú, okamžite. Majú je totiž v zálohe pre prípad, že vybraný uchádzač odmietne alebo napríklad krátko po prijatí zlyhá.

Každopádne je dobré nezaspáva na vavrínoch a neupierajúc sa iba k jedinej spoločnosti. životopisy rozosielajte priebežne aj do ďalších firiem a ukazujte Váš životopis aj v iných spoločnostiach. Mohlo by sa totiž stať, že Vám počas čakania, ktoré sa nakoniec bohužiaľ môže ukázať ako zbytočné, utečú ostatné, napríklad aj lepšie príležitosti.

Nestrácajte čas a netvorte nič ručne!

Nestrácajte drahocenný čas tvorbou štruktúrovaného životopisu ručne, ale využite naši automatizované služby online
generátor profesionálnych životopisov. Je to profesionálne, rýchle, jednoduché a prehľadné!

Vytvoriť životopis

Vďaka životopisonline.sk som si vytvorila profesionálny životopis počas 10-tich minút.

Vďaka životopisonline.sk som si vytvoril krásny a moderný životopis, bez mučenia vo Worde.

Vďaka životopis vzor som sa
profesionálne odprezentoval firmám a získal svoju prácu snov, tak ako 203.208iných užívateľov!