Ďakovný list

Ďakovnú list je ďalším z formálnych dokumentov v procese získavania práce. na rozdiel od štruktúrovaného životopisu a motivačného listu sa však do rúk personalistov nedostáva tak často. Pravdepodobne preto, že sa rad uchádzačov obáva, či tento krok nie je príliš pochlebovačný a vtieravý.

Nie je. Verte, že sa naopak jedná o spôsob, ako ešte viac prejaviť svoju motiváciu danú prácu získať, ako dať najavo, že ste zdvorilí a - a to hlavne - ako na seba upozorniť. Navyše, ak máte pocit, že ste u pohovore neexcelovala, že pohovor nebol úplne Vašich predstáv a mohli ste zo seba dať viac, je ďakovnú list skvelou šancou, ako celú situáciu pomerne výrazne napraviť.

Napísať ďakovnú list nie je nič zložitého, naopak stačí iba jednoduché a stručné vyjadrenie vďaky a úcty k potenciálnemu zamestnávateľovi.

Čo by mal takýto list obsahovať, ako by mal vyzerať? Prestavte si absolútne základnú štruktúru listu:

  • Úvodom oslovte osobu, ktorá s Vami pohovor absolvovala. Nezabudnite použiť oslovenie v 5. páde. Pád prvý totiž neznie dostatočne úctivo a vo formálnych listoch sa nepoužíva. Meno navyše niekoľkokrát skontrolujte. Skomolené priezvisko je úplne zbytočná chyba, slabšie povahy by sa navyše mohli uraziť. A bola by škoda stroskotať hneď na prvom riadku.
  • Prejdite k veci. Do děkovacího listu zakomponujte tiež čas a dátum konania prijímacieho pohovoru, aby Vás personalista mohol ľahko identifikovať a zaradiť. Poďakujte svojmu potenciálnemu zamestnávateľovi za čas a priestor, ktorý Vám venoval, a dajte mu najavo, že o prácu stále veľmi stojíte.
  • Záverom nezabudnite uviesť svoje meno. V prípade tlačenej verzie listu pripojte tiež vlastnoručný podpis.
  • Vyvarujte sa písanie pravopisných a štylistických chýb. Nerobí to dobrý dojem.

List potom môžete poslať buď vo forme e-mailu, alebo tlačený.

Neviete Ak stále ako na to, môžete sa inšpirovať našou ukážkou životopisu. Majte ale na pamäti, že list by mal byť predovšetkým vyjadrením Vašej osoby, ideálne "na mieru" danému pohovore.

Vzor děkovacího listu prosím berte len ako inšpiráciu:

Mária Vaľová
Štefanovičova 4
Bratislava
816 23

Dobrý deň pán Laco,

dovoľte mi, aby som Vám poďakovala za pohovor, ktorého som sa zúčastnila dňa 19. 9. vo Vašej spoločnosti. Konkrétne sa jednalo o pozíciu Account Manager. Ďakujem za čas, ktorý ste mi venoval, a verte, že ma naša schôdzka iba utvrdila v mojom záujme pracovať pre Vašu spoločnosť. Stále verím, že by som bola vhodným členom Vášho tímu.

Ak budete mať záujem o ďalšie stretnutie, rada sa s Vami stretneme.

S prianím príjemného dňa

Mária Vaľová

Nestrácajte čas a netvorte nič ručne!

Nestrácajte drahocenný čas tvorbou štruktúrovaného životopisu ručne, ale využite naši automatizované služby online
generátor profesionálnych životopisov. Je to profesionálne, rýchle, jednoduché a prehľadné!

Vytvoriť životopis

Vďaka životopisonline.sk som si vytvorila profesionálny životopis počas 10-tich minút.

Vďaka životopisonline.sk som si vytvoril krásny a moderný životopis, bez mučenia vo Worde.

Vďaka životopis vzor som sa
profesionálne odprezentoval firmám a získal svoju prácu snov, tak ako 201.641iných užívateľov!