Profesný životopis tiež profesijný životopis

Profesijný štruktúrovaný životopis, vďaka ktorému si Vás Vaša nová firma všimne! Prečítajte si, ako napísať profesný životopis vzor, ktorý bude najúčinnejšia.

Možno sa pýtate, či je vôbec reálne, ovplyvniť nejakým spôsobom, účinnosť profesného životopisu? Áno, reálne to je. Aby ste vedeli ako na to, musíte ale najprv pochopiť, čo je dôležité pre zamestnávateľa, keď si vyberá nových zamestnancov.

Rovnako tak, ako existujú zlé a dobré firmy, existujú aj zlí a dobrí zamestnanci. Cieľom výberových konaní medzi uchádzačmi o nové pracovné uplatnenie je práve docela tvrdá selekcia, aby sa vybrali iba Tí najlepší a to Prev nielen na základe motivačného listu.

DEFINÍCIA: Profesný životopis je stručný zoznam s prierezom Vášho života od štúdií až po súčasnosť vo vzťahu k trhu práce.

Tento nábor, sa skladá z niekoľkých kľúčových krokov:

 • Všetko začína motivačným listom a profesným životopisom
 • S motivačným listom putuje do novej firmy aj Váš profesijný životopis formou spoločného dokumentu
 • Ak prejdete prvým predvýber nasleduje pozvanie na osobný pohovor
 • Ešte stále nie je vyhraté, aj keď Vám povedia áno, pretože nasleduje skúšobná doba

Z vyššie uvedených krokov plynie jedna dôležitá vec. Môžete byť síce perfektne pripravení na skúsení dobu, alebo osobný pohovor, ale ak podceníte tvorbu profesijného životopisu, alebo Váš profesný životopis nebude vyzerať dobre a kvalitne, či bude obsahovať nejaké preklepy a chyby, ďalej sa jednoducho nedostanete a všetky ostatné prípravy a energie pôjde navnivoč! A to predsa nechcete. Návrh životopisu je veľmi dôležitá.

Poďme sa teda pozrieť na ideálne profesijný životopis, ktorý by bol takýmto profesijným životopisom, ktorý by nebol len správne, ale bol by aj iný, originálny a netradičný v pozitívnom slova zmysle. Znie to pekne, poviete si, ale ako to urobiť? Práve na takýto profesijný životopis, je tu nasledujúci návod, ktorý práve čítate. Teraz dávajte prosím pozor a starostlivo si prezrite nasledujúce body úspešného profesijného životopisu.

Atribúty úspešného profesijného životopisu

 • Jednoduchosť
 • Prehľadnosť
 • Fotografie
 • Výstižnosti
 • Pravdivosť
 • Pekné grafické prevedenie
 • Bezchybnosť
 • ...

A mohli by sme pokračovať. Ono sa to nezdá, človek si povie, že profesijné ukážka životopisu nie je zase tak zložitá vec. Ale ak to so svojou budúcnosťou myslíte naozaj vážne a ak si uvedomujete tú obrovskú konkurencii ďalších nezamestnaných, ktorí sa snažia vopchať na Vaše chcené pracovné miesto, potom je Vám úplne jasné, že pre Vás profesijné príklad životopisu môže hrať životne dôležitú úlohu, ktorú nie je možné podceňovať. To isté platí aj o životopisu v angličtine, ak ho firma vyžaduje.

Síce by ste si teraz mohli otvoriť nejaký textový editor a pustiť sa s chuťou do práce (do tvorby vlastného profesijného životopisu), alebo by ste sa mohli porozhliadnuť na Internete po nejakom už predpripravenom rofesijnom životopisektorý by ste si chceli jednoducho len upraviť. Zastavím Vás - nerobte to! A prečo? Pretože výsledkom bude iba, keď dobre, len priemerný profesijný životopis, ktorý majú aj Tí ostatní konkurenti, ktorí sa tlačia na Vaše miesto.

Profesný životopis pre víťaza výberového konania

Ako je asi reálne, že si personalista vo firme, kam sa sa hlásite, všimne práve Vášho profesijného životopisu, keď vyzerá na chlp rovnako, či podobne, ako tie stovky ďalších? Už Vám to dochádza? Presne tak, to je ono! Tu je jadro "pudla". Dnes je úspešný ten, kto sa dokáže vymaniť z priemernosti a Vy predsa nie ste priemerní - Vy chcete od svojej budúcnosti viac! Preto si prosím uvedomte, že doba ide stále dopredu av oblasti personalistiky to platí dvojnásobne! Ako napísať životopis je stále cennejšie knowhow.

Zoznámte sa preto s modernou online službou, ktorá je vytvorená na s ohľadom na dnešnú, vysoko konkurenčné prostredie. Tou službou je tzv generátor životopisov online, ktorý Vás dokáže odlíšiť od ostatných a upúta pozornosť Vášho nového zamestnávateľa práve na Váš profesný životopis vzor, ktorý urobí za Vás, ten prvý, kľúčový, extrémne dôležitý dojem, na základe ktorého, Vy budete ten (tá), kto sa dostane ďalej, teda na osobný pohovor.

Nestrácajte čas a netvorte nič ručne!

Nestrácajte drahocenný čas tvorbou štruktúrovaného životopisu ručne, ale využite naši automatizované služby online
generátor profesionálnych životopisov. Je to profesionálne, rýchle, jednoduché a prehľadné!

Vytvoriť životopis

Vďaka životopisonline.sk som si vytvorila profesionálny životopis počas 10-tich minút.

Vďaka životopisonline.sk som si vytvorila profesionálny životopis počas 10-tich minút.

Vďaka životopis vzor som sa
profesionálne odprezentoval firmám a získal svoju prácu snov, tak ako 13.457iných užívateľov!